E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie językowym
„Koch mir was – Ugotuj mi coś” Goethe Institut w Warszawie
 
W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Deutsch Plus”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Goethe Institut w Warszawie, nasza szkoła jest członkiem sieci szkół, w której promuje się naukę języka niemieckiego. Dzięki temu całkiem niedawno zostaliśmy zaproszeni przez Goethe Institut w Warszawie do udziału w konkursie językowym pt.: „Koch mir was – Ugotuj mi coś”.
Zdaniem konkursowym było przygotowanie i zaprezentowanie w dowolnej formie graficznej przepisu kulinarnego. Dziś jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jakub Pelc, Bartosz Korzynek i Kacper Czarnecki- wszyscy z klasy 6d otrzymali w tym konkursie wyróżnienie. Wygrane i wyróżnione zespoły zostały zaproszone do Warszawy. 22 listopada podczas uroczystej gali nagrody i wyróżnienia wręczył uczestnikom przedstawiciel Ambasadora Niemiec w Polsce. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych ze sławnym niemieckim kucharzem. Przygotowali regionalne potrawy, które później wspólnie konsumowaliśmy. Zabawa była wyśmienita.
Zachęcamy do uczestnictwa w dalszych konkursach i warsztatach organizowanych we współpracy z Goethe Institut w Warszawie!
Oto wrażenia chłopaków:
Wczorajszy wyjazd do Warszawy był dla mnie wielką niespodzianka i wyróżnieniem
Bardzo podobały mi się warsztaty kulinarne przygotowane przez niemieckiego szefa kuchni.
Największą przyjemność sprawiało mi dekorowanie deski z serami i robienie naleśników, taką samą jak ich jedzenie.
Sama podróż i pobyt w Warszawie też był dla mnie wielkim przeżyciem, samodzielny wyjazd, przejazd metrem, mieszkanie w dobrym hotelu.
Nigdy nie spodziewał bym się, że spotka mnie taka przygoda i chętnie pojechał bym jeszcze raz.”
Bartek
„Ta wycieczka była dla mnie dobrze zorganizowana, więc nie miałem żadnych obaw. Bawiłem się świetnie mimo, że nie interesuję się kulinariami. Miło będę wspominać ten czas.”
Kacper
"Wzbogaciłem moje umiejętności kulinarne oraz dostałem parę wskazówek od samego szefa kuchni. To była super przygoda, nigdy jej nie zapomnę."
Kuba
 
 
Koch   Koch1
 
Koch2   Koch4
 
 

Back to top